Nic není planějšího než předčasné naděje. Rozruch v den volby pořadatele LOH 2020 způsobilo tvrzení sobotního španělského deníku El Mundo, že 50 z 98 členů MOV bude hlasovat pro Madrid. To byla předpověď, která se nenaplnila. Už ve čtvrtek však šly z Buenos Aires, kde se olympijský kongres konal, zvěsti o Tokiu jako o mírném favoritovi. A ten také zvítězil.

Stalo se tak navzdory tomu, že ještě před několika měsíci bylo Tokio outsiderem vinou havárie v jaderné elektrárně Fukušima, vzdálené od hlavního města 250 kilometrů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.