Austrálie, dvanáctá největší ekonomika světa, bude mít po zítřejších parlamentních volbách nejspíše nového premiéra. Stávajícího předsedu vlády Kevina Rudda, šéfa Australské labouristické strany, by měl podle předvolebních průzkumů vystřídat lídr pravicové Koalice Tony Abbott. Koalici preferuje zhruba 45 procent voličů, labouristé mají podle odhadů zhruba o 10 procentních bodů méně.

Předvolební kampani dominuje ekonomická kondice země. Přestože hrubý domácí produkt Austrálie roste nepřetržitě po 22 let, panují obavy z dalšího vývoje. Těžba a export surovin výrazně zpomalily. Náklady na pracovní sílu prudce narostly a patří k nejvyšším na světě. Abbott a Rudd nabízejí rozdílná řešení.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.