Ministr zdravotnictví Martin Holcát byl ve funkci teprve první den, a už sliboval miliardy korun navíc pojišťovnám, ordinacím i nemocnicím. Teď se ale ukazuje, že se chytl do vlastní pasti.

V ministerském křesle bude příliš krátce na to, aby potřebné peníze dokázal sehnat, a zároveň dost dlouho na to, aby byl kritizován, že se na nedostatku podílel.

V úřadu bude muset během podzimu sepsat takzvanou úhradovou vyhlášku a fakticky tak určit, kolik pacientů se kde ošetří a kolik si přitom kde ordinace a nemocnice vydělají. Peníze, které chtěl mít v tu chvíli navíc, se ale postupem času zadrhly.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.