Narodil se s neléčitelným Touretteovým syndromem, kvůli kterému sebou často zaškube, zachrochtá či zafuní. Odmalička trpěl mindráky plynoucími z reakcí jeho okolí. Přesto se Ivo Toman vypracoval mezi vyhledávané školitele marketingu a motivace. Za hodinovou motivační přednášku si účtuje 60 tisíc korun, za stejně dlouhou individuální konzultaci šest tisíc.

Jeho firma Taxus International loni utržila více než 5,5 milionu korun. Ivo Toman jako fyzická osoba utržil za školení a přednášky v Česku přes 2,6 milionů korun. Jeho slovenská virtuální firma pak měla obrat 3,5 milionů korun. Toman má přitom pouhé dva zaměstnance. "Nejvíce přeceňovanou lidskou vlastností je skromnost. Podle mne více škodí, než pomáhá. Musíte mít naopak určitou dávku drzosti, abyste si dokázali říci o to, co chcete. Například při prodeji požádat lidi o jejich peníze. Mnoha lidem to strach a skromnost nedovolí," říká Toman a přiznává, že jeho názory část veřejnosti vnímá kontroverzně. "Pozitivní reakce mi lidé často sdělují jen stranou, aby je nikdo neslyšel," usmívá se Toman.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.