Kritika managementu společnosti ČEZ a jeho záměru postavit další dva bloky jaderné elektrárny Temelín se stala evergreenem letošního léta. Kritici přednostně poukazují, že spotřeba elektřiny v posledních letech stagnuje, a za druhé, že cena silové elektřiny je extrémně nízká. A proto prý "nový Temelín nepotřebujeme".

Tento krátkozraký pohled zcela pomíjí, že energetika je obor, v němž se musí plánovat na desetiletí dopředu. Za pokles spotřeby elektřiny může vleklá hospodářská krize. Pokud ovšem předpokládáme, že ekonomiku čeká hospodářský růst, poroste i spotřeba elektřiny. Se spuštěním Temelína se počítá nejdříve za 12 let. A když se podíváme na posledních 15 let, kdy hospodářství procházelo růstem i krizí, tak od roku 1997 stoupla konečná spotřeba elektřiny z 49,63 TWh na 56,21 TWh v roce 2012, tedy rostla v průměru o 0,8 % ročně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.