Česká ekonomika skoncovala ve 2. čtvrtletí se svou v historii nejdelší recesí. Během posledních čtyř let poznamenaných dvěma recesemi klesla ekonomická úroveň země (měřeno úrovní HDP na hlavu v paritě kupní síly) z 83 % průměru EU v roce 2009 na 79 % loni. Výkonnost ekonomiky se pohybuje pod úrovní roku 2008. Růstový model založený na zahraničních investicích a ekonomické integraci se vyčerpal a zatím nebyl nahrazen jiným. V přislíbených evropských fondech pro období let 2007-2013 byl spatřován nový růstový impulz, který mohl ekonomiku když ne vrátit, tak alespoň přiblížit růstové trajektorii z let 2004-2007. Tehdy se ekonomická výkonnost měřená růstem reálného HDP zvyšovala v průměru o 6 % ročně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.