Svou vášní pro vábení cizích investorů je Miloš Zeman pověstný. A nelze říct, že by to byla scestná myšlenka, pokud zrovna nejde o montovny. Proč ale potom prezident vyzývá, jak vyplývá z jeho včerejšího rozhovoru pro televizi Prima, ke změně zákona o vyrovnání s církvemi? Tím vyvolává přízrak, jehož se každý investor bojí: Nepředvídatelnost právního prostředí.

Vypořádání státu s církvemi obnášející 59 miliard, splácených v příštích třiceti letech, je stvrzeno smlouvami. Ty stát podepsal s každou ze šestnácti církví. A kdo jiný než stát by měl ručit za jejich dodržování bez ohledu na proměny parlamentní většiny? Pokud by to chtěl změnit, musela by nová vláda jednat s každou církví zvlášť o revizi smlouvy. Proč by ale církve měly ustupovat od toho, co získaly po více než dvaceti letech, kdy jedna vláda za druhou odkládala navrácení majetku, uloupeného komunisty?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.