K internetu se na Kubě sevřené komunistickou diktaturou připojuje stále více lidí. Za poslední tři měsíce se z 121 v červnu otevřených veřejných míst k síti připojilo více než sto tisíc uživatelů.

Pro diktátorský režim se taková praxe zdá překvapivá. Vláda však postupně pomalu mění kubánské pořádky. Nejprve umožnila podnikat malým živnostníkům, teď chce uvolnit embargo na přístup k informacím.

Informacechtivé Kubánce neodrazují ani částky, jimiž státní telekomunikační firma Etecsa připojení zpoplatnila. Průměrná měsíční mzda se na Kubě pohybuje pod hranicí v přepočtu 400 korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.