Generace Husákových dětí si to pamatuje dobře. Třídy základních škol po třiceti dětech, vystresovaní učitelé, stíhající leda tak odříkat látku. Atmosféra průměru, v němž strádali žáci slabí i nadaní. Teď do prvních tříd nastupují jejich potomci a mají mnohde v přeplněných třídách zažívat totéž. Navzdory varováním psychologů a vizím pro školy třetího tisíciletí. Kde se stala chyba?

Nástup těchto Husákových vnuků není přece žádnou bouří, kterou nebylo možno předvídat. Šest let dopředu bylo jasné, že po slabších ročnících přijde nával prvňáčků. Jenže stát se nepřipravil, nesměroval podporu do základních škol v regionech, kde se příliv dal očekávat. Důvod? Časté střídání šéfů resortu školství, ale i napětí mezi kraji a ministerstvem, znemožňující jakoukoliv rozumnou dohodu na změnách ve financování regionálního školství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.