Mnohé osmitisícovky mají svoje přezdívky. Hora Zabiják (Killer Mountain) se dlouho přezdívalo vrcholu Nanga Parbat. Lidé žijící v údolích pod ní věřili pověsti, že kdo se jí dotkne, zemře. To se také stalo řadě účastníků prvních expedic, rekrutovali se hlavně z řad německých lezců.

Zatímco některé vrcholy se zdají být prokletím pro všechny, jiné jako by byly zatracením pouze pro konkrétní horolezce. Pro Zdeňka Hrubého, předsedu Českého horolezeckého svazu, to byl pákistánský Gašerbrum, jedenáctá nejvyšší hora světa.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.