Čtveřice akrobatů se točí v zavěšeném koši. Ruce mají vzpažené a splétají provázek, který se kolem nich obmotává, až skončí dokonale spoutaní... Očekávané hostování švédského Cirkusu Cirkör, s nímž vstoupil do druhého týdne desátý ročník Letní Letné, se skrývá pod mnohoslibnou slovní hříčkou v názvu: Knitting Peace, tedy "pletení míru".

Ve skutečnosti je to rozšířená verze mnohem obyčejněji nazvaného Knitted Piece ("pleteného kusu"), půlhodinové pracovní ukázky, která v rámci koprodukčního Kabaretu Lacrimae nadchla publikum už loni. Změna názvu jako by naznačovala, že tentokrát dojde na závažná témata a protiválečné postoje, a režisérka Tilde Bjöforsová dokonce poněkud tajuplně mluví o tom, že si inscenace klade otázku, jestli je možné "uplést mír" - grunt ale zůstává tentýž, vpravdě "pletené" kousky artistů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.