Sociální demokracie stále ještě zůstává horkým favoritem uspíšených voleb. Z takové pozice vyrážejí normální strany do kampaně v dokonale předstírané jednotě, semknuté za lídrem. Teď jsme ale svědky něčeho velice nenormálního. V rozjezdu kampaně se špičky ČSSD častují výkřiky jako pučista, hysterik nebo rozvraceč.

Sociální demokraté se asi rozhodli prohrát vyhrané volby. Nasvědčuje tomu už fakt, že pár měsíců po sjezdu volili na ústředním výkonném výboru lídra a kandidáta na premiéra. Místo aby Bohuslava Sobotku prostě vyhlásili za ohlušujících fanfár, se teď dozvídáme, že dostal v tajném hlasování padesát sedm procent hlasů. To je žalostně málo. A jen to zvyšuje podezření, že hlas pro ČSSD není hlasem pro svébytnou stranu, která se nepodvolí prezidentovi a ve stávající podobě má nějakou budoucnost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.