Když se za slunného dne budete procházet podél vinných sklípků jihomoravského Hlohovce, zahlédnete cedule s nápisy Vinný sklep Jan Girič nebo Vinařství Josef Grandič. Majitelem místního autoservisu je pan Josef Drobilič, čerpací stanici zase vlastní pan Garčic.

A když se zastavíte na hřbitově, uvidíte na náhrobcích spoustu dalších jihoslovanských příjmení. Chorvaté přišli na území Hlohovce v 16. století, kdy utíkali ze své vlasti před nájezdy Turků a usazovali se podél rakousko-uherských a slovensko-moravsko-rakouských hranic.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.