Nejméně jedno století nezažila Austrálie podobně složitou logistickou operaci, jaká vypukla v těchto dnech. Obří 18tisícové stádo dobytka se vydalo na půlroční pochod čítající 2,5 tisíce kilometrů. Skot přesunující se ze středu Queens-landu na jih Nového Jižního Walesu urazí po dobu šesti měsíců minimálně 10 kilometrů denně.

Akci zabezpečuje 70 náhončích v sedlech koní a motocyklů. "Nic takového tady sto let nebylo, nikdo nevyužíval historické dobytčí stezky v takovém rozsahu," komentoval akci australský dobytkářský baron Tom Brinkworth, který ji vymyslel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.