Domácí výsledkovou sezonu za letošní druhé čtvrtletí ve čtvrtek uzavře čtveřice titulů. Výsledky zveřejní pojišťovací skupina Vienna Insurance Group, výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens, sázková kancelář Fortuna Group i developer Orco Property Group.

Od skupiny VIG se očekává propad čistého zisku až na 30,5 milionu eur, což znamená meziroční pokles ziskovosti téměř o 75 %. Na vině je především společností nedávno indikovaný odpis goodwillu v Rumunsku ve výši 75 milionů eur. V řádově menším rozsahu pak budou zisky nižší než v loňském druhém čtvrtletí (114 milionů eur) i kvůli škodám z letošních povodní. Navzdory tomuto jednorázovému výpadku zisků může ale titul podle našeho názoru spíše dále mírně posilovat, když vývoj důležitého fundamentu v podobě rostoucích výnosů regionálních dluhopisů hodnotě akcií VIG nahrává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.