Ruská policie zatkla včera demonstranty, kteří si přišli na moskevské Rudé náměstí připomenout pětačtyřicáté výročí protestu proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Stejně jako 25. srpna 1968 zahájili aktivisté protest v pravé poledne. A také tentokrát nesli transparent "Za vaši a naši svobodu".

"Policisté reagovali po několika minutách, ale řekli jsme jim, že budeme stát pět minut a pak odejdeme. Nakonec jsme tam stáli opravdu víc času, než to bylo v šedesátém osmém roce. No ale potom nás stejně zadrželi," řekla Českému rozhlasu ruská překladatelka Nina Falkovská, která byla včera společně s dalšími devíti lidmi na moskevské policejní stanici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.