Ulicemi se prohánějí extremisté a pořádají zastrašující pochody na Romy. Ponechme stranou diskusi, zda Romové jsou či nejsou nepřizpůsobiví, zda berou ostatním sociální dávky a další argumenty, které mají tyto pochody legitimizovat. Soustřeďme se na formu diskuse, která nahrává těm, kdo neváhají použít násilí.

Z úst televizních komentátorů slyšíme, že jde o "protiromské demonstranty", tedy o občany, kteří vyjadřují svůj názor. Proti nim stojí takzvaní "příznivci Romů", tedy druhá názorová skupina. Ideu jakéhosi legitimního střetu podporuje i řada politiků svými vyhýbavými reakcemi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.