Průzkumu, který uspořádal řetězec Generator Hostels, se zúčastnilo 2000 Britů. Ti odpovídali na to, v jakých evropských městech se stali oběťmi krádeží či podvodů. Nejvíce z nich je zažilo právě v Barceloně, kterou v první trojici měst následovala Paříž a Řím.

Praha se v anketě umístila "až" na sedmém místě a předčila tak například Benátky, Dublin či Edinburgh.

Gaudího metropole je dlouho známá díky kapsářství, na které často upozorňují i samotné bedekry. Za nejproslulejší místo v celé Barceloně platí v tomto ohledu slavná třída La Rambla, kde se už nejednomu (nejen) britskému turistovi stalo, že k jejímu dolnímu konci v podobě Kolumbova památníku došel bez peněženky.

Zaměstnanci pařížského Louvru dokonce kvůli kapsářům stávkovali.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že 80 procent zúčastněných si myslí, že britští turisté se nejčastěji stávají oběťmi kapsářů a nepoctivých taxikářů.

Podvody, které Britové podle magazínu Wanderlust v průzkumu jmenovali nejčastěji, jsou například triky taxikářů, kteří si schválně volili delší objížďky či lhali pasažérům, aby je dostali do jiného hotelu. Turisté často naráží i na padělané zboží, falešné policisty nebo místní, kteří je nutili zaplatit za pořízení fotografie, k čemuž je předtím sami vybízeli.

O problémech tohoto typu se již nějaký čas hovoří napříč Evropou. V dubnu médii proběhla zpráva o narůstajících problémech s pařížskými kapsáři, kteří "pracovali" v okolí Louvru, na což zaměstnanci muzea upozornili jednodenní stávkou.

Velkou pozornost si v britských médiích vysloužil i nepříjemný případ, který se v květnu odehrál v Římě. Skupinka britských turistů tehdy v cukrárně nedaleko Španělských schodů zaplatila za čtyři zmrzliny 64 eur (cca 1650 Kč). Incident vyvolal skandál, který vyústil v omluvu turistům od samotného starosty Říma.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.