Britský deník The Guardian viní vládu z nepřípustného nátlaku. Šéfredaktor listu Alan Rusbridger popisuje, jak se britští zpravodajci přičinili o to, aby byly v redakci listu zničeny citlivé tajné materiály. Dokumenty, které měl Guardian k dispozici, obsahovaly odhalení bývalého spolupracovníka amerických tajných služeb Edwarda Snowdena.Diskety s tajnými dokumenty zničili před měsícem dva tajní agenti přímo v londýnském sídle Guardianu. Podle Rusbridgera to byl spíše symbolický čin vzhledem k dnešní digitální technice a systému zálohování.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.