Sázka na apetit rychle rostoucí střední třídy v Číně má zastavit klesající zisk jedné z největších těžařských společností světa BHP Billinton. Firma se sídlem v Melbourne vydělala za loňský finanční rok, který se v Austrálii uzavírá v červnu, 10,9 miliardy amerických dolarů, což je o téměř 30 procent méně než v roce předchozím a dvakrát méně než před dvěma lety. Obrat za poslední rok činil 66 miliard dolarů, což je pokles o 8,7 procenta.Spolu s hospodářskými výsledky BHP Billinton včera oznámil novou strategii, jež má zisk opět zvýšit. Koncern, který se doposud opíral o těžbu čtyř základních surovin: železné rudy, uhlí, ropy a mědi, se vrhne na těžbu potaše. Ten je základní surovinou pro výrobu umělých hnojiv.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.