Před příchodem do Prahy strávil Rudolf Fischer čtyři roky v řeckém Siemensu. "Po čtyřech až osmi letech se člověku chce změnit prostředí, poznat nové lidi, plnit nové úkoly," říká šestapadesátiletý manažer, který šéfuje financím a ekonomice českého Siemensu už čtyři roky a který je současně předsedou Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Tam se zasazuje například o to, aby učni chodili na praxe do firem a aby měly německé firmy v Česku právní jistotu.Fischer teď začíná uvažovat, že by Prahu mohl za rok vyměnit za jinou destinaci. Buď se přestěhovat zpátky za rodinou do Německa, nebo přijmout další výzvu koncernu Siemens za hranicemi. "Zatím nevím. Přemýšlím, jestli chci ještě cestovat a případně jak bych mohl cestování zkombinovat s rodinou. Být flexibilní je věc, kterou člověk musí zvážit," říká uvážlivě Fischer, který už řadu let žije mimo Německo. "Když jde člověk slepě za kariérou, mohl by ztratit svou rodinu."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.