Jako ministr financí by Jan Mládek podpořil investice a export a také změnil daně. Ty z příjmů, včetně korporátních, by šly nahoru, DPH by naopak měla klesnout. "Pokud budeme závislí na německé konjunktuře, stane se z nás skladník Evropy," myslí si stínový ministr financí.

Skončila už ekonomická recese?

Chtěl bych vyjádřit naději, že skončila, protože potřebujeme pozitivní očekávání. Jsem totiž zastáncem názoru, že psychologie hraje v chování spotřebitelů i firem důležitou roli. Samozřejmě vzhledem k loňsku jsme stále v minusu, ale ten dobrý signál je významný.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.