Byrokracie v Česku rozjezdu podnikání nepřeje a každá další vláda to spíš ještě zhoršuje, říká v rozhovoru pro IHNED.cz známý ekonom Pavel Kohout, který je ředitelem pro strategii společnosti Partners a členem Národní ekonomické rady vlády.

Jste členem rady investičního fondu Symfonie Capital, který se chystá investovat sto milionů korun do asi desítky mladých českých firem z různých oborů. Jaká je vaše úloha?

Mám tam hlavně poradní roli. Autorem myšlenky a hlavní postavou za Symfonií je můj někdejší šéf z ING Michael Sonenshine. Spolupracovali jsme v letech 1996 až 1999. Od té doby jsme byli vždy v těsném kontaktu, takže když se mi ozval, že má novou myšlenku, tak mě to pochopitelně zaujalo.

Navíc Michael má prověřenou historii, já sem s ním zažil ruskou krizi, asijskou krizi a pak jsem s ním částečně investoval během řecké krize do fondu, který byl uzavřen v největším záchvatu evropské krize. A byl uzavřen se ziskem, podotýkám.

(Do jakých oborů a firem chce Symfonie investovat, čtěte na HNByznys příští týden v rozhovoru s Michaelem Sonenshinem.)

Působíte také ve fondu CQK Invest, který se Symfonií spolupracuje?

Mám skrz ně jednu investici, ale nejsem tam členem žádných orgánů. Šéf CQK je Michal Pajr, kterého znám už také nějakou dobu, což je mimochodem softwarový vývojář a velmi technicky a obchodně nadaný člověk.  

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se