Do kampaně před zářijovými parlamentními volbami začíná v Německu promlouvat vývoz zbraní. Především těch, které směřují do problematických zemí.

Jen za první letošní pololetí vyvezli němečtí zbrojaři do oblasti Perského zálivu zbraně v hodnotě 817 milionů eur (zhruba 21 miliard korun). Ve stejném období loňského roku dosáhl export 635 milionů eur.

Vývoz tedy rychle roste. Mnichovský výrobce tanků a obrněných vozidel Krauss-Maffei Wegmann odhaduje, že německé firmy za celý letošní rok vyvezou do šestice zemí z Perského zálivu zbraně za 1,9 miliardy eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.