Mezi Londýnem a Madridem, dvěma spojenci v Evropské unii, létají ultimativní a značně nediplomatické vzkazy. Jádrem sporu je Gibraltar, britské území o rozloze pouhých 6,5 kilometru čtverečního.

Spory o svrchovanost nad strategickou vápencovou skálou u bran do Středozemního moře trvají už tři staletí. Pravidelně jsou zdrojem třenic mezi Británií a Španělskem.

Tentokrát začal spor malou stavbou umělého útesu. Gibraltar začal budovat u pobřeží útes z betonových bloků, který by měl pomoci rozmnožit populaci mizejících ryb v Algeciraském zálivu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.