Prastará legenda říká, že jakmile začne sloupkař psát o počasí, je třeba ho vyměnit. Meteorologie dřív platila za fádní téma. Letní menu nenabízelo déletrvající titánská vedra, ozón v ulicích, velkou vodu a jiné radosti. Je zajímavé sledovat, jak se kdo adaptoval na relativně nejmenší zlo - zvýšené teploty.

Když vynecháme klimatizaci, která je beztak problematická, využívá se nejvíc voda. Sprcha jednou za hodinu, sezení u větráku v pravidelně máčeném triku, nohy v lavoru či mokrý ručník na hlavě patří k běžným. Pak ale znám lidi, co na dva měsíce přestěhují komplet celou kancelář do sklepa, znám zoufalce s bytem celodenně vystaveným slunečnímu zářiči - ti zase nechodí z práce domů, překlepou to někde v baru, jdou se vyspat na pracoviště a ráno jsou - jak jen to dělají - v háku vždycky první.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.