Možná je to horkem, možná dobou dovolených, každopádně je v rakouské metropoli dva měsíce před volbami podezřelé ticho. Je pravda, že opakovaná vláda velké koalice se v Rakousku stala samozřejmostí, a někteří mají pocit, že volby stejně nic nezmění. Jenže právě nad velkou koalicí se letos honí mraky.

I když byla jediným otevřeným konfliktem diskuse o zachování branné povinnosti, což stálo hlavu socialistického ministra Norberta Darabose, latentních konfliktů je více. Nejpalčivější jsou konflikty uvnitř obou stran mezi regionálními a republikovými organizacemi. Například vídeňská buňka v čele s populárním primátorem Michaelem Häuplem nesouhlasí s mnohými kompromisy, které Socialistická strana na celostátní úrovni vůči Lidové straně dělá. I u lidovců to vře. Populární starostka prvního vídeňského okrsku Ursula Stenzelová se nebývale ostře pustila do vedení, že je příliš liberální.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.