S rostoucím počtem bezdomovců havajští zákonodárci přišli s plánem, jak ostrovy problému zbavit. V hlasování schválili speciální balíček v hodnotě 100 tisíc dolarů, ze kterého budou lidem bez domova nabízet jednosměrné letenky zpátky na pevninu.

Dobrovolný program s označením "návrat domů" má pomoci lidem zkusit hledat štěstí jinde nebo se vrátit ke svým rodinám a příbuzným v některém jiném státu.

Tříletý program počítá s tím, že každý rok na jednosměrné letenky pro lidi, kterým se na Havaji nepodařilo najít práci či domov, může dát 100 tisíc dolarů. Kritici plánu nicméně podotýkají, že to není konečné řešení problému.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.