V minulých dnech silničáři uzavřeli pás směrem na Brno na 50. až 55. km a jezdí se ve vedlejším pásu dvěma pruhy v jednom směru a jedním pruhem v opačném. Cena zakázky je 67 mil. korun, ač odhad byl původně 50 mil. „Dělali jsme jej se zkušenostmi z předchozích projektů. Nakonec jsme ale do projektu zařadili ještě výměnu svodidel a také se proti původnímu plánu vyměňují i podkladní vrstvy," vysvětlil Urbánek.

Od příštího pondělí se zde ještě začnou opravovat tři mosty za 20 mil. korun.

Na začátek září je naplánován začátek uzavírky 42. až 48. km ve směru na Brno, doprava zde bude organizovaná stejně jako na předchozím úseku. Betonový povrch silničáři vybourají a nahradí asfaltovým. „Cena bude zhruba 120 mil. a uzavírka potrvá do konce listopadu," upřesnil Urbánek.

O dva týdny kratší má být oprava jízdního pásu směrem do Bratislavy mezi 16. až 19. km, rekonstrukce tohoto úseku bude stát 50 mil.

Ředitelství silnic a dálnic chtělo ještě letos zahájit opravu úseku mezi 24. až 28. km směrem do Bratislavy okolo Hustopečí. Nicméně Krajská hygienická stanice si vyžádala hlukovou studii. „Nejspíš tak budeme stavět až příští rok," doplnil Urbánek.

Související