Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Zákoník práce říká, že zaměstnanci náleží za vykonanou práci mzda nebo plat podle zvláštního právního předpisu. A tato mzda je splatná po vykonání práce, nejpozději poslední den kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém zaměstnanci vzniklo právo na mzdu.

V zásadě tedy neexistuje žádná zákonná možnost, podle níž by podnikatel mohl v některém měsíci nevyplatit mzdu, pokud na ni zrovna nemá.

Klíčové jsou pro takovou situaci samotné důvody, proč podnikatel nemá dostatek potřebných prostředků.

Jaké má zaměstnavatel možnosti, jak vyřešit problematickou situaci, kdy nemá na výpaltu, si přečtěte v následujícím článku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.