Bohuslav Sobotka se vymezil i vůči druhému muži ČSSD Michalu Haškovi, kterému vyčítá, že nedokáže přemýšlet dlouho dopředu. "Lidé, kteří jsou v čele politických stran, by měli přemýšlet nad tím, co bude nejen za měsíc, ale za rok za dva, a také o krocích pana prezidenta, které mohou ovlivnit podobu celé české společnosti v příštích letech," uvedl.

Předseda ČSSD také vyjádřil obavu z toho, aby strana nesklouzla do levicového populismu, který jde za každou cenu po moci. Tomuto pokušení podle něj sociální demokracie může podlehnout.

Chce Zeman udělat ze sociální demokracie prezidentskou stranu?

Při projevu v Poslanecké sněmovně jasně řekl, že Česká republika není prezidentskou demokracií, že je parlamentní demokracií. Předpokládám, že tedy bude konat tak, aby jí zůstala. Miloš Zeman byl zvolen přímo, tak je celkem přirozené, že testuje, jaký bude rozsah jeho vlivu. Pokud chce fakticky posílit vliv, bude to na úkor politických stran. A jestliže je ČSSD nejsilnější stranou, bude to na úkor jejího mandátu, který získala ve volbách do sněmovny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.