Při zpátečním letu z první zahraniční cesty, jež ho shodou okolností zavedla na rodný kontinent, učinil papež František překvapivé prohlášení, když se zastal homosexuálů v tom smyslu, aby nebyli odsuzováni za svou orientaci. Pokračuje tak v nekonformním stylu, jenž ho charakterizuje hned od prvních chvil, kdy 13. března večer vyšel na balkon vatikánské baziliky. Svým přirozeným projevem zamotal hlavu protokolu a nejspíš i konzervativním církevním hodnostářům, ale dokázal nadchnout davy. Představitelé liberálních církevních hnutí, jako například německojazyčné "Wir sind Kirche" ("My jsme církev"), vidí v papežových slovech významný signál a možnost mnohem vstřícnějšího pohledu katolické církve na otázky homosexuality.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.