Poprvé v dresu fotbalové Barcelony po příchodu z Brazílie nastoupil v Polsku obdivovaný brazilský útočník Neymar. Jednadvacetiletý fotbalista přišel na hřiště na posledních dvanáct minut utkání s Lechií Gdaňsk, ale překvapivou remízu 2:2 ani on neodvrátil.

Na lavičce slavného celku chyběl nový kouč Gerardo Martino, který radši zůstal se zbytkem týmu v Braceloně a pokračoval v přípravě, takže tým vedl asistent Jordi Roura. Klatlánský celek prohrávali od 15. minuty, kdy se trefil po rohu Bieniuk, ale za deset minut vyrovnal Sergi Roberto.

Osmý celek posledního ročníku polské ligy ale pět minut po přestávce opět získal vedení, když se z úhlu trefil Grzelczak, ale Lionel Messi opět vyrovnal.

Ten už ale nebyl na trávníku v 78. minutě, kdy nastoupil Neymar. Brazilec vybojoval několik přímých kopů, ale do gólové šance se nedostal.

Neymar přišel do Barcelony na začátku června za 57 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun), což z něj udělalo nejdražší posilu v historii klubu. Předchozí maximum patřilo Zlatanu Ibrahimovicovi, který v roce 2009 přišel z Interu Milán za 45 milionů eur a do Itálie za něj navíc putoval Kamerunec Samuel Eto'o.