Už za necelé dva týdny vláda pod vedením Jiřího Rusnoka předstoupí před Poslaneckou sněmovnu a bude žádat o vyslovení důvěry. Šance na úspěch se ale nezdají být velké. Ač vláda potřebuje získat jen většinu při hlasování přítomných poslanců, podle vyjádření představitelů politických stran i nezařazených poslanců zatím nic nenasvědčuje tomu, že by byl Rusnok úspěšný.

Současně prezident skrze svého kancléře Vratislava Mynáře oznámil, že existuje jistá pravděpodobnost pověření Miroslavy Němcové sestavením vlády při Zemanově druhém pokusu. Ostatně prezident Zeman to naznačil již při jmenování premiéra Rusnoka. Tímto krokem zcela destabilizoval celou sociální demokracii: místopředseda Hašek se ujal iniciativy, jako by měl již slíbené vlastní pověření sestavením vlády po volbách. Následně prezident vyslovil požadavek doložení podpory 101 notářsky ověřených podpisů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.