Ceremoniály, soutěže a to nejlepší z festivalů v Cannes či Berlíně na Letní filmové škole, jejíž 39. ročník začíná dnes v Uherském Hradišti, nečekejme. Ze srovnání s Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech "filmovka" stále vychází jako nenápadná mladší sestra světáckého bonvivána. Zatímco on rozdává ceny a ukazuje hollywoodské hvězdy, ona se v archivech noří do filmové minulosti. Všeobjímající rozmach a aktuálnost vyvažuje důkladností. Na programu jsou tak sice letos novinky ze zemí visegrádské čtyřky (například dokument Hodinový hoteliér) a současná portugalská tvorba v sekci Fokus (hlavně díla režiséra Pedra Costy), Letní filmové škole ale dominují retrospektivy a inventury.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.