Zatímco první elektronické aukce energií, v níž město sdružilo své obyvatele, se zúčastnilo jen něco málo přes pět set domácností, té poslední již více než čtyři tisíce. Z nenápadného pokusu, který v březnu udělalo město Říčany u Prahy, se stává trend. Včera navíc v Říčanech zorganizovali první aukci energií, v níž spojili místní podnikatele.

"Od srpna přecházíme na odběr od nového, vysoutěženého dodavatele," říká pan Hrůša z Říčan, jehož rodina si v první aukci snížila ceny za odběr elektřiny a plynu na další dva roky o 30 tisíc korun proti svým původním smlouvám. "Zatím všechno běží bez problémů," popisuje zkušenost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.