Příjmení Havel patří k těm, o jehož nositelích se v Česku nepíše úplně snadno. Jen zvolna se začínají necelé dva roky po smrti exprezidenta Václava Havla objevovat publikace přehodnocující výseky jeho života. Nejnověji historik Jiří Suk v knize Politika jako absurdní drama mapuje příznačně sedmdesátá a osmdesátá léta, od nichž už je větší odstup.

Ikonická krusta kolem polarizujícího státníka a dramatika, komplikující nepředsudečné pohledy na jeho politický i osobní život, se bude rozvolňovat jen pomalu. "Faktor Havel" zde má své opodstatnění. Dopadá totiž i na další členy rodiny. Třeba strýce a předního filmového podnikatele dvacátých až čtyřicátých let Miloše Havla.

Nepíše-li se o jménu Havel snadno, dvojnásob to pak musí platit, píše-li se v podstatě "na zakázku" rodiny. Což je úkol, s nímž se musela popasovat v knize Miloš Havel - český filmový magnát novinářka Krystyna Wanatowiczová. Publikaci o osudu trochu ztraceného syna vydala Knihovna Václava Havla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.