Kabinet Jiřího Rusnoka ukončil evropskou ostudu České republiky a schválil jako kandidátku Tribunálu Soudního dvora stávající soudkyni Irenu Pelikánovou. Nečasova vláda jí odmítla prodloužit mandát, přestože se na jejím jménu shodla odborná komise ministerstva spravedlnosti. Místo toho chtěla vyslat tehdejšího šéfa Legislativní rady vlády Petra Mlsnu. Jenomže ten zase neprošel evropským výborem - kvůli nedostatečným zkušenostem a politickému zatížení. Profesorce Pelikánové končí šestileté funkční období k poslednímu srpnu. Kvůli nejistotě, zda bude v práci pokračovat, nemohla dostávat nové případy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.