Nový ministr zemědělství Miroslav Toman měl hodně razantní nástup. Během pár dnů po převzetí klíčů od resortu provedl zřejmě nejdůkladnější čistku ze všech prezidentových ministrů.

Pro nikoho, kdo Tomana sledoval v minulosti, to ovšem nemohlo být žádným velkým překvapením. Ještě jako prezident Potravinářské komory ČR totiž tvrdě kritizoval narůstající počet úředníků ministerstva, kteří ve svém předchozím profesním i politickém životě neměli se zemědělstvím nebo potravinářstvím mnoho společného. Diskuse o tom, zda mají stát řídit spíše politici nebo odborníci, představuje ostatně dělící názorovou linku v hodnocení veřejnosti týkající se celého kabinetu Jiřího Rusnoka, včetně toho, kteří odborníci jsou ti praví. A zda odborníci, kterými jsou obvykle míněni lidé pocházející z prostředí, kterému mají sami velet, nemohou své znalosti ve prospěch lidí, firem či organizací v oboru jim blízkých zneužít.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.