Americký bluesman Taj Mahal na kytaře pokaždé škubne strunami, jako by česal bavlnu. To gesto je z jiného světa: přestože na poli hudebník nikdy nepracoval, plantážnická minulost blues v mocném pohybu jeho rukou přežívá. A zpěv "citoslovcovaný" vrněním či kvokáním jako by do muziky ozvěnou vracel hlomození z farmářského venkova.

Tento úterní koncert, jímž na terase Jízdárny Pražského hradu začíná nový hudební cyklus, působí neobyčejně. Podél rozestavěných židlí svítí obří lampy, po trávníku korzuje hradní stráž a Taj Mahal v havajské košili a se šviháckým panamáčkem tak trochu připomíná zahradníka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.