Nakladatelství Větrné mlýny se před čtrnácti lety rozhodlo, že Brno by se už konečně mělo stát hlavním městem republiky. Tedy aspoň literárním. A založilo akci Měsíc autorského čtení. Od svých punkových počátků se festival vypracoval na největší českou literární akci a před čtyřmi lety na oslavu svých desátých narozenin expandoval do Ostravy a přes hranice do Košic a Vratislavi.

Mezi těmito městy se jako po šachovnici po celou první polovinu prázdnin přesouvají spisovatelé z Čech, Slovenska, Polska a hostujících zemí - letos z celé německojazyčné oblasti. A čtou jako o život. Poslední vystoupení lze chytit do třetího srpna. V Brně ve skvělém prostředí Divadla Husa na provázku, v Košicích pod širým nebem na zahradě loutkového divadla s přilehlou nefalšovanou košer restaurací, v Ostravě v klubu Atlantik, odkud se dá po vystoupení ideálně pokračovat do nově otevřeného absintového klubu Les, v němž lze - jak avizuje básník Petr Hruška - nalézt ledasjakou houbičku.

Ve Vratislavi čtení probíhají v supermoderní Mediatéce v samotném centru města, hned za rohem od hotelu, v němž řečnil Adolf Hitler a Andrzej Wajda točil slavný film Popel a démant, a kousek je také do nebezpečného podniku Setka, kde se servíruje pravá polská vodka s pravou polskou okurkou a geniální variace na krkonošské kyselo jménem žurek.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.