S tím, jak účty za elektřinu rostou, se trpělivost německých podnikatelů ztrácí. Stěžují si, že drahá energie ohrožuje konkurenceschopnost i samotnou existenci jejich firem. A má být hůř. Bruselští komisaři se začali zabývat německou výjimkou z placení ekologických přirážek v ceně elektřiny. Pokud by tato výjimka padla, problémy více než 4500 německých podniků, kterých se týká, by se ještě prohloubily.

Ingo Nawrath, který stojí v čele firmy Basi Gase + Technik, už proto hledá nové sídlo. Třeba v sousední Francii, kde je energie levnější a její ceny předvídatelné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.