Byznys vodochodského letiště není postaven na přetahování leteckých společností z Ruzyně, tvrdí šéf Letiště Vodochody Martin Kačur. "Je dost nízkonákladovek, které sem létají v míře, která pořád neodpovídá atraktivitě Prahy, nebo sem nelétají vůbec. To je třeba případ Ryanairu. I Wizz Air měl s Prahou mnohem větší plány," nastiňuje možné klienty.

HN: Kolik spolkne modernizace?

Základní propočty hovoří o třech miliardách korun. Ale jedná se o hrubé odhady v dokumentaci pro územní řízení, která bude zpřesňována do úrovně dokumentace pro stavební řízení. Stavební firmy mají málo práce, a tedy i zájem o takovéto zakázky, tak je možné, že se s cenou dostaneme i níž. S výslednou cenou však ještě může zahýbat výsledek z projednávání EIA či územního řízení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.