Judith Schalanská

Žirafí krk (Přeložila Magdalena Štulcová, ilustrovala autorka)
Paseka 2013, 220 stran

ROMÁN JAKO DÍRA DO HLAVY STARÉ STRUKTURY

Po kartografickém skvostu Atlas odlehlých ostrovů předkládá Schalanská další portrét lidské samoty, pojatý jako německý "Gesamtkunstwerk", nyní však v oboru přírodopisném. Rutinérka Inge je pedagožka po poločasu rozpadu. Jako chodící profesionální deformace odříznutá od centrálního plánování tráví se žáky víc času než s manželem a obrací je na darwinovskou víru. Biologie i život jsou v pronikavém výletu do její hlavy zbaveny poezie, když se coby žirafa vyvyšuje nad jejich zákony, takže obojí proteče vypravěčce pod nohama. Zvlášť když přízrak NDR a "ostalgie" bývají u těchto osob dominantně dědičné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.