Příchod Googlu do Česka může konečně rozhýbat domácí trh s elektronickými knihami. Jejich prodeje v Česku stále dosahují necelého procenta všech knižních titulů. Na nejvyspělejších trzích přitom už dnes překonaly čtvrtinový podíl. U nás však kromě Applu nepůsobí velcí světoví hráči v čele s Amazonem. Google tak má na trhu s malými a nejednotnými lokálními konkurenty dobrou startovní pozici.

Podle ředitele největšího tuzemského vydavatelství Albatros Media Václava Kadlece by vstup Googlu byl srovnatelný s případným příchodem světové jedničky Amazonu. "Myslím, že jejich síla může být na našem trhu srovnatelná," říká. Amazon by měl sice v Česku vybudovat regionální logistické centrum, spuštění služeb na domácím trhu ale zatím údajně neplánuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.