Při dnešní rozpravě ve sněmovně jistě uslyšíme spoustu řečí o tom, co je zásadní pro tu či onu stranu. Co je však v politické (a vleklé ekonomické) krizi skutečně zásadní pro stát a jeho občany? Aby co nejrychleji vznikla na základě suverenity parlamentu funkční vláda, schopná přijímat klíčová ekonomická a společenská rozhodnutí. Pokud k takovému kabinetu, který se z hradní državy vrátí do rukou poslanců, vede ústavní cesta jen přes nové volby, neměli by zákonodárci váhat s rozpuštěním sněmovny.

Šance, že si nyní poslanci zkrátí volební období, jsou ale minimální. Tím spíš stojí za to se jich ptát: S čím místo toho přicházíte?

Sociální demokracie nám nabízí svůj rozklad v přímém přenosu. Její místopředseda Michal Hašek spěchá za Jiřím Rusnokem, aby mu oznámil podmínky, za kterých sociální demokraté podpoří jeho vládu. Vzápětí se od Bohuslava Sobotky dozvídáme, že jednání s premiérem nevedl Hašek za stranu, ale jen za sebe. Co je to za partaj, kde o věcech státního významu jedná s ministerským předsedou druhý muž ČSSD za zády předsedy?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru