Jihlavský podnik Motorpal loni zvýšil tržby za prodej svých výrobků a služeb o více než 14 procent na 1,47 miliardy korun. Zisk tohoto výrobce vstřikovacích zařízení převýšil 32 milionů Kč. Především kvůli poklesu poptávky v posledním čtvrtletí minulého roku byl nižší, než společnost plánovala. I tak to byl lepší výsledek než za rok 2011, kdy se zisk pohyboval kolem sedmi milionů Kč. Vyplývá to z výroční zprávy akciové společnosti založené ve Sbírce listin.

Motorpal je významným výrobcem vstřikovacích zařízení pro dieselové motory. Kromě Jihlavy má výrobní závody i v Jemnici, Batelově a Velkém Meziříčí. Na konci minulého roku v nich pracovalo 1822 lidí. V uplynulém roce podnik zahájil nové projekty v Rusku i v Číně a zvýšil aktivity v Indii. Ke konci roku se však musel vyrovnávat se snížením objednávek od dvou největších zákazníků. Stalo se to kvůli zpomalení na trhu v globálním měřítku, stojí ve výroční zprávě.

Vstřikovací systémy z Motorpalu se převážně používají v technice pro zemědělství a stavebnictví. Dieselové agregáty s prvky z Motorpalu jsou také součástí lodí, lokomotiv, autobusů a lehkých nákladních vozů. V podniku se rovněž vyrábí díly pro automobilový průmysl.

Motorpal je česká společnost. Jeho akcie vlastní čtyři fyzické osoby.

Související