V jednom týdnu rozdělil Rupert Murdoch své mediální impérium i manželství. Podmínky rozchodu s Wendi Dengovou zatím známy nejsou, ovšem to, jak rozdělil aktiva své původní News Corp, už investoři i analytici bedlivě studují. A většina z nich jeho rozhodnutí tleská.

Před dvěma lety přitom prošla Murdochova News Corp svou největší krizí. Po odhalení rozsáhlé korupce a nezákonných odposlechů, které byly využívány v týdeníku News of the World, jednoho z pilířů korporace, musel tento tradiční titul po 168 letech přestat vycházet. A to měl tehdy náklad okolo 2,6 milionu a patřil tak mezi nejrozšířenější časopisy anglofonního světa. Konec si totiž žádala veřejnost a inzerenti, kteří se k časopisu začali otáčet zády. Skandál bude mít v září dohru u soudu, kam se dostaví i Rupertův syn James, který měl bulvární týdeník na starosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.