Starosta Kyjova František Lukl je ve svém městě populární. Komunální volby v letech 2006 a 2010 vyhrála jím vedená kandidátka zcela přesvědčivě.

"Snažím se debatovat s Kyjováky o jejich potřebách a v mezích reálného tyto jejich tužby naplnit. Ne vždy se to povede. Také se nesnažit zakrývat své chyby a přiznat problém. Přístup chlapa se zdravým rozumem," vysvětlil v on-line rozhovoru na IHNED.cz, čemu přičítá svou úspěšnost.

Pochválil se, že se podařilo snížit na nulu zadlužení Kyjova. A na dotaz, zda to bylo z dotací za solární elektrárny, opáčil, že solární panely na polích považuje za negativum jak ekonomické, tak krajinné.

Nyní se pětatřicetiletý místopředseda Svazu měst a obcí stane ministrem pro místní rozvoj v nemilované úřednické vládě. A ze svých kolegů ještě nikoho osobně nezná.

"Musím říct, že na mě svou přirozeností a přitom erudicí a politickou zkušeností velmi zapůsobil Jiří Rusnok. Mám rád normální lidi, kteří nedávají na odiv své přednosti," řekl o něm.

Proč si ho ale Rusnok vybral, netuší, a odhaduje, že to bylo na doporučení. "Jistě dostal doporučení právě od někoho z exekutivy či svazu," soudí Lukl, který je místopředsedou svazu od roku 2011.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.