Kvůli stárnutí dělnického personálu a nedostatku nových zájemců o práci zvažovala společnost Metrostav založení vlastní školy. Nakonec ale zvítězila varianta dlouhodobé spolupráce s vybranými středními školami v různých regionech republiky. "Poslední léta přijímáme do programu ročně zhruba 50 smluvních žáků," říká Martina Zrcková, vedoucí útvaru pracovněprávních vztahů Metrostavu, která byla před osmi lety u vzniku tohoto projektu. Metrostav spolupracuje s pražskou Střední školou technickou na Zeleném pruhu, Střední školou stavební a technickou v Ústí nad Labem a Střední školou stavebních řemesel Brno-Bosonohy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.